TARİHİ GİRİT ADASINA YOLCULUK

06 EYLÜL -9 YLÜL (3 GECE - 4 GÜN) 570 EURO

Program

1. Gün : Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde sabah buluşma, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası saat 8:00'da özel bize ait olan uçak ile GİRİT’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra Heraklion Havalimanı’na varış. Havalimanında grubumuzu geleneksel kıyafetleriyle bekleyen yunanlı gençler bize kek ve ouzo ikram ediyorlar. Ardından Panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, Eski Türk Evleri, Venedik Limanı, Koule Kalesi, Belediye Binası, Meçhul Asker Anıtı, Minas Katedrali, Morosini Meydanı ve Çeşmesi bulunmaktadır. Tur bitiminden sonra otelimize transfer ve 2 saat otelimizde serbest zaman. Saat 19:30’da resepsiyonda Girit gecesi için buluşma, Girit gecesine hareket. Girit Gecesi (show – yemek – limitsiz içki): Dünyaca ünlü Yunan tavernasında müzik, gösteri ve folklor ile birlikte limitsiz şarap, meyve, buzuki, lir ve geleneksel Yunan yemekleri eşliğinde Girit yerel kıyafetli dansçıların folklor gösterisinin olduğu eğlence dolu anlar sizleri bekliyor. Gecemiz 23:30 sularında sona eriyor ve otele transfer.

2. Gün : TAM GÜN (BATI GİRİT TURU) HANYA & RESMO TURU Sabah kahvaltımızın ardından saat 8:30’da Rethymno (RESMO)– Chania (HANYA) turuna hareket.

HANYA - Resmo: Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarının bulunduğu Yunanistan’ ın en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’ da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü) eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ ya hareket. Hanya’ da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman ve Heraklion’a dönüş.

3. Gün : Sabah kahvaltımızın ardından saat 08:30’da turumuza hareket. Sabah kahvaltıdan sonra saat 09.00  da Aghios Nikolaos’a hareket şirin bir kasaba olmasının yanında kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün hakkında var olan bir çok efsane ile ünlü olan AG.Nikolaos’u görüyoruz, panoramik şehir turu - öğle yemeği, çevresinde olan tarihi kasabaları Ierapetra , Elounda, Spinalonga. Ardından 17.30 da Heraklion hareket ve dönüşümüz. Akşam serbest dolaşım.

4. Gün : Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman ve alışveriş. Havalimanına transfer için verilen saatte ve yerde buluşma havaalanına varış ve İzmire hareket 18:00.

ÜCRETİMİZE DAHİL OLANLAR
İzmir – Heraklion – İzmir (direk uçuş)
3 gece 4 yıldızlı hotelde konaklama (Açık büfe kahvaltı)
Tüm havaalanı vergileri
Heraklion – Hotel çift yön transfer
Elonda – Spinalonga – Nikolaos – Plaka turu
Resmo – Hanya turu
Yunan gecesi
Seyahat sigortası

Tour Location

rezervasyon

© Perontour