Makedonya TURU (10 Eylül -16 Eylül)
Arnavutluk Karadag Bosna Hersek
(6 Gece – 7 Gün ) Uçak ile
Erken Rezervasyon 590 Euro


10 Eylül – 16 Eylül

Neler Dahil :

 • Uçak ile gidiş – dönüş ulaşım
 • Makedonya – Arnavutluk – Karadağ – Bosna Hersek turu
 • 6 günlük rehberlik hizmeti (6 gün tüm turlar dahil.)
 • Tüm ören yerlerine ulaşım
 • 6 gece yarım pansiyon sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • 4 yıldızlı hotelde konaklama
 • Seyahat sigortası
 • Gidiş – Dönüş tüm havaalanı transferleri

Neler Dahil Değil :

 • Ören yerleri giriş ücretleri (1- 3 Euro arasında)
 • 2. Gün Türk köylerine ziyaret sırasında kiralanacak extra olacak ve bu kiralamayı acente organize edecek.
 • Tekne turu 15 Euro (katılım isteğe bağlı)
 • Konut fonu 15 TL

1. GÜN: Makedonya Üsküp

Saat 06:00 İzmir’den İstanbul Sabiha Gökçen Aktarmalı sefer ile Makedonya – Üsküp’e  uçuş.Üsküp’e varış 10:00.Üsküp havaalanından hotele transfer. Hotele yerleşme hotelden ayrılış ve yarım gün Üsküp şehir turu. (Taş köprü-Üsküp kalesi-Tarihi Üsküp çarşısı- Kurşunlu hanı-Sulu hanı-Vardar nehri) Serbest dolaşım aynı günün akşamı Restorantta müzikli ‘Hoşgeldin Makedonya Akşam Yemeği’ ve Hotele dönüş konaklama.

2.GÜN : Üsküp , Bitola Manastır, Ohrid (Makedonya)

Sabah kahvaltıdan sonra (09:00) UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan ve en iyi 77 doğa alanı olan Matka Kanyonunu ziyaret .Üsküp ten ayrılış ve Bitolo ya hareket. Atatürk askeri akademisine ziyaret. Bitola tarihi çarşısı (osmanlı bedesteni). Şirok sokağı – Yeni Cami – Çelebi Cami Ohrid Kasabasına hareket. Yol üzerinde Resne kasabasını ve Resne ‘li Niyazi’nin köşkünü ziyaret. Ohrid de otele yerleşme, akşam yemeği ve tarihi Ohrid çarşısında serbest dolaşım. Ohrid’ de konaklama.

3.GÜN : Bitola – Ohrid ( Makedonya)

Sabah kahvaltı ve sonra Ohrid şehir turu (Meryam Ana , Manastır – Aziz Bogorodica Kaneusko Kilisesi ziyaret Ohrid gölünün kenarında bulunan Sueti Naum Manastırını tekne ile ziyaret Hotele dönüş ve konaklama.

4.GÜN : Elbasar - Tiran (Arnavutluk – İskodra - Budva ( Karadağ )

Kahvaltıdan sonra Arnavutluğa hareket Elbasar sehir turu  ve Arnavutluğun  Başkenti Tiran’ı ziyaret ediyoruz. Panoramik Tiran Şehir turumuzda; Saat Kulesi , İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır.Yolumuz Iskodra üzerinden Karadağ sınırına ulaşıyoruz. Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’ya varıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski Şehir Merkezi) ve Kaleyi geziyoruz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyor ve son olarak muhteşem manzaralarıyla St. Stefan Beldesini resim molasının ardından Budva sahilinde ’ki Otele geliyoruz , Aksam yemegi ve konaklama.

5.GÜN : Mostar, Poçitel, Saraybosna ( Bosna Hersek)

Sabah kahvaltısı ardından ilk durağımız Mostar kentine ulaşıyoruz. Bu kentte Mostar Köprüsü‘nü ziyaret ediyoruz. Mimar Hayrettin tarafından 1557 yılında inşa edilen bu köprü Osmanlı Mimarisinin bir şaheseridir. 1992 yılında iç savaş esnasında Hırvatlar tarafından bombalanmasıyla yıkılmıştır. Ülkemizin de büyük katkısıyla 2004 yılında yeniden yapılmıştır. Daha sonra KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİ’sini görüp öğle yemeği alıyoruz. 16.YY. da Osmanlı tarafından yapılan ve Türk köyü olarak bilinen POÇİTEL’i gezip,Sarayevoya(Saraybosna)  varış ve Sarayevo’da ( Saraybosna) konaklama.

6.GÜN : Sareyova ( Saraybosna)

Sabah Kahvaltımızın ardından yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tünelini ziyaret ediyoruz Avrupa’nın en ilginç çarşılarından BAŞÇARŞI’yı gezip Osmanlı döneminden beri faaliyette olan Kurşunlu Medresesini görüyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan HÜSREV BEY CAMİ sini gezdikten sonra Başçarşı da serbest alışveriş ve akşam yemeğinden sonra gece grup ile şehir turu. Otele dönüş ve akşam yemeği.

7.GÜN : Dönüş ( Sareyova )

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman . 13:00 dönüş için otelden alınış. Saraybosna Havalimanına transfer 16:00 İstanbul a hareket ve İzmir’e varışımız 23:00.

 

Erken Rezervasyon Bitiş Tarihi : 15.07.2016 dır

Erken Rezervasyon sonrası Fiyatımız 640 Euro dur.

Not: İstanbul hareketli turumuzda farklı fiyat uygulanacaktır.

Tour Location

rezervasyon

© Perontour